Черно море показа характер и обърна Ямбол у дома

Носителят на Купата на България постигна нов успех в НБЛ

Черно море Порт Варна стигна до труден домакински успех срещу Ямбол в поредния кръг на НБЛ. Носителят на Купата на България изостава у дома с 13 точки на почивката, но през второто полувреме показаха тотално различно лице и стигнаха до крайния триумф с 91:83. През втората половина на двубоя варненският тим допусна едва 28 точки в коша си срещу 55 през първите 20 минути.

С този успех играчите на Драган Баич се изкачиха до третото място във временното класиране на родния шампионат. Варненци имат 13 победи и 7 загуби, докато Ямбол е със 7 победи и 14 поражения.

Първата част в морската ни столица бе изключително оспорвана и динамична, като двата тима се редуваха да сменят водачеството и нито един от тях не успяваше да се откъсне напред в резултата с повече от 4 точки. В крайна сметка гостите от Ямбол се оттеглиха с аванс от 22:25, след като Тайлър Лейзър реализира тройка в заключителните секунди.

Сценарият се повтори и през втората четвърт, като домакините имаха точка аванс след 16 изиграни минути - 39:38. Точно тук започна и ударната серия на ямболии, които надиграха Черно море в оставащите четири минути до почивката, завършвайки полувремето с поредица от 17-3, след която поведоха с 42:55.

Гостите бранеха лидерската си позиция след подновяването на играта - в средата на частта те водеха с 49:60, но “моряците” завършиха третия период по мечта начин и изравниха резултата до 69:69 след серия от 20-9, водени Милян Бочка и Милян Пупович.

В последните 10 минути на двубоя домакините отново бяха много агресивни и организирани в защита, с което пак ограничиха съперника до само 14 точки и заслужено стигнаха до победата с 91:83.

Милош Коматина вкара 18 точки за победителите, а също така овладя и 13 борби. Милян Бочка добави 15, Милян Пупович вкара 14, а Станимир Маринов и Асен Великов се отчетоха с по 13.

Мартин Дурчев наниза 25 за гостите, Тони Бърнас вкара 18, а Станислав Говедаров - 11.

Черно море Порт Варна - Ямбол 91:83 (22:25, 20:30, 27:14, 22:14)

Черно море Порт Варна: Асен Великов 13, Станимир Маринов 13, Станислав Цонков 4, Лени Даниъл 8, Милош Коматинч 18 (Милян Бочка 15, Пламен Алексиев 6, Станислав Славейков, Ангел Пейчинов, Милян Пупович 14)

Ямбол: Тайлър Лейзър 9, Станислав Говедаров 11, Тони Бърнас 18, Мартин Дурче 25, Стоян Петков 3 (Евгени Иванов 3, Милен Костов 4, Стойо Чолаков, Иван Тенев 5, Костадин Маршавелски 5).