Черно море би Левски в София

"Моряците" се наложиха с 90:78

Новият носител на Купата на България Черно море Порт Варна победи като гост Левски в София. "Моряците" се наложиха убедително с 90:78, след като водеха през по-голямата част от мача. Двубоят в "Универсиада" бе доста оспорван, белязан от обрати, но варненци изиграха по-силно второто полувреме и спечелиха срещата. И двата отбора обаче допуснаха доста грешки, което не направи срещата много добра, а в залата така или иначе имаше изключително малко зрители. Това е 11-та победа за тима на Драган Баич, който заема четвърто място в класирането на НБЛ, а Левски са трети с актив 12-6. В следващия кръг Черно море посреща Черноморец за морско дерби, а Левски посреща у дома Ямбол.

Първата част започна оспорвано, но гостите от Варна държаха инициативата през по-голямата част от нея като доминираха под коша. В края обаче, след тройка на Алекс Симеонов, "сините" намалиха изоставането си на две точки при 21-23. Варненци продължиха да поддържат аванс и през втория период, а Левски успя да обърне за първи път едва в средата на втория период след кош на Алекс Симеонов при 31-30. След доста добър процент на стрелбата от тройката домакините запазиха преднината си до края на първото полувреме. На моменти Асен Великов намаляваше разликата за "моряците", но Павел Иванов не спираше да бележи и на почивката Левски излезе с актив от три точки при 47-44.

"Сините" започнаха слабо второто полувреме като натрупаха доста грешки,а варненци се възползваха от това и отново обърнаха при 50-49. Последваха оспорвани минути като двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти. В края след силно включване на Милош Коматина Черно море отново взе актив от 7 точки след 30 минути игра. Капитанът на Левски Павел Иванов получи техническо нарушение в началото на четвъртата част, а авансът на варненци скочи до 12 точки. Гостите постепенно увеличиха преднина на 15 точки след две тройки на Станимир Маринов, но Павел Иванов отново върна Левски в мача с тройка и кош като намали до 10. До края обаче, варненци отново увеличиха преднина, а домакините нямаха повече сили за обрат.

Станимир Маринов бе най-резултатен за победата на Черно море в София с 18 точки и 7 асистенции, а след него с 16 бе капитанът Асен Великов. Станислав Цонков отбеляза 15, а Милош Коматина реализира 13. Милян Пупович завърши с 10 точки.

За Левски капитанът Павел Иваное бе най-резултатен с 26 точки, а по 14 добавиха Алекс Симеонов и Стоян Гюроски. Димитър Ангелов записа 13 и 6 борби.