Гранд Про тресна Мания в първия кръг от втория сезон

Планекс удари Близу със 7:5, МФК МАГ-Спартак - отложен

Отборът на Гранд Про стартира втория сезон в Градското първенство по футзал на Варна с победа над прекия си конкурент за титлата в морската столица Черно море Мания с 6:5. Дербито бе белязано с множество обрати, като в крайна сметка шампионът на България излезе краен победител.

Николай Ненков даде преднина на Мания в 6-ата минута, а само три минути по-късно Димитър Петев покачи на 2:0. В 10-ата минута Марко Костич намали, но в 12-ата Благовест Марев направи резултата 3:1 за тима на Мартин Балулов. Минута преди края на първата част грузинския национал в тима на Гранд Про Вакханги Джварашвили реализира за 3:2.

След почивката шампионите стигнаха до пълен обрат в рамките само на една минута след голове на Даниел Димов (27) и Славен Новоселац (28). Новото попълнение в тима на Мания Сергей Станев изравни в 34-ата, а в 36-ата Пламен Стойков отново изведе "маниаците" напред в резултата след дълга дузпа. Гранд Про реагираха мигновено и с пети полеви играч успяха да спечелят срещата с нови два гола. Даниел Димов реализира за 5:5 в 37-ата минута, а Йован Станкович в 39-ата донесе успеха на Гранд Про.

В другата среща от 6-ия кръг на първенството Планекс надигра Близу със 7:5. Мачът между МФК МАГ и МФК Спартак бе отложен по молба на спартаклии, тъй като в тима им има много болни състезатели. Играещият треньор Симеон Христов пък е със счупен крак.