Черно море удари Оскар София

Моряците спечелиха с 2:0 с голове на Владо Маринов и Петко Цанков

Юношите на Черно море, водени от легендата на Морето Станислав Стоянов, постигнаха очаквана победа срещу тима на Оскар (Елин Пелин - София) с 2:0 в среща от 12-ия кръг на Елитната група до 19 г. играна под Аспаруховия мост. Владо Маринов и Петко Цанков реализираха попаденията за победителите.

"Моряците" откриха резултата в 27-ата минута, като преди това нямаше много положения пред двете врати. След центриране на Енчо Стойков към наказателното поле, Владо Маринов стреля, но вратарят спаси. Топката попадна в Петко Цанков, който също опита удар, но той срещна тялото на защитник.  Така след рикошет коженото кълбо попадна в Владо Маринов, който от съвсем близо не сгреши.

През втората част "моряците" удариха три греди. Сами Миланов намери Петко Цанков, който стреля в напречната греда. Малко след това Мишо Ангелов нахлу мощно в наказателното поле, стреля под плонжа на вратаря, но топката се удари в гредата, а при добавката на Александър Попов отново нацели страничния стълб на вратата. В 80-ата минута Васил Иванов открадната топка в собствената си половина подаде към Александър Попов, който много технично изведе Петко Цанков с пас между крайния защитник и централния бранител. Младият талант, който има записани игрови минути за представителния тим реализира за 2:0 с удар по диагонала.

"Като цяло не съм доволен от мача, като начин на игра. Направих няколко промени в състава за днешния двубой, тъй като исках да дам шанс и на играчи, които по-малко играят от началото на сезона. Влязоха 3-4 нови момчета, но си пролича, че са поизостанали. Въпреки това съм доволен от старанието на всички момчета. Важното е, че успяхме да победим", каза треньорът на Черно море Станислав Стоянов.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Карен Мадоян (86 - Антон Славков), Сами Миланов, Петър Петров, Георги Кръстев (65 - Васил Иванов), Николай Иванов, Петко Цанков, Мартин Костадинов, Енчо Стойков (60 - Преслав Дошков), Александър Попов, Владо Маринов (73 - Михаил Ангелов).