Черно море обърна Славия в София

"Моряците" на Станислав Стоянов удариха "белите" с 2:1

Юношите старша възраст на Черно море продължават победния си ход в Елитната група до 19 години. В дербито от 4-ия кръг "моряците, водени от легендата на варненския клуб Станислав Стоянов, надиграха с 2:1 като гост тима на Славия.

"Белите" първи поведоха в резултата в добавеното време на първата част, но след почивката варненци надиграха тотално съперника и стигнаха до пълен обрат. В 59-ата минута след центриране на Мартин Костадинов и меле в наказателното поле Сами Миланов изравни резултата. Седем минути по-късно Кристиян Пешков подпечата трите точки варненци след страхотен самостоятелен пробив.

Наставникът на "моряците" Станислав Стоянов остана доволен от показаното на терена от неговите възпитаници и най-вече от факта, че те са изпълнили всичките треньорски указания.

Така варненци вече са с три победи от три мача и са на първо място в класирането на Елитната група до 19 години. Те имат да играят и отложен мач.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Сами Миланов, Преслав Дошков, Петко Цанков, Симеон Неделчев, Васил Иванов (80 - Петър Янакиев), Николай Иванов (50 - Владо Маринов), Мартин Костадинов, Александър Попов (75 - Александър Йовчев), Петър Петров, Кристиян Пешков (80 - Енчо Стойков).