Спартак крачи смело към "В" група

"Соколите" с 12-а загуба в "Б" група

Отборът на Спартак 1918 записа 12 загуба в "Б" група и продължава да е на дъното в класирането без спечелена точка. "Соколите", водени от Иван Маринов този път паднаха като гост от Пирин (Благоевград) с 0:2.

Домакините бяха по-добрият отбор и още в 11-ата минута нацелиха греда след удар на Тасев. Седем минути по-късно обаче „орлетата” поведоха, след като Башлиев центрира а Мартин Тошев засече красиво в мрежата. До края на полувремето гостите създадоха едно положение, което бе проспунато от Огнян Стефанов.

След почивката отборът на Пирин пропиля още 2-3 добри положение за гол преди да стигне до него в 77-ата минута. Влезлият като резерва Антон Хаджииванов се разписа на празна врата след перфектно подаване на Влади Златинов.

Пирин (Бл) – Спартак 2:0

Голмайстори: 1:0 Тошев (18); 2:0 Хаджииванов (77)

Пирин: Костов, Башлиев, Сандев, Николов, Георгиев, Костадинов, Павлов, Коцев, Хаджииванов, Тасев, Златинов

Спартак 1918: Димитров, Маринчев, Донев, Калудов, Р. Тодоров, Яначков, Илиев, Чипев, Малчев, Радулович, Стефанов

Съдия: Живко Недялков

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград