Спартак 1918 - Левски: 1:7

Диян Малчев вкара гола на честта за домакините

1/16-финалният мач от турнира за купата на България започна в 16:00 ч на стадион "Спартак". Спартак 1918 загуби от Левски с 1:7. В даденото двеминутно продължение Диян Малчев вкара гола на честта за домакините.

В 8-ата минута Мирослав Иванов откри с глава за гостите, след като бе оставен непокрит до малкия пеналт и насочи без проблем кълбото в мрежата след вдигане от аутлинията на Прохаска - 0:1. В 10-ата минута от фаул Чипев зявъртя топката с левачката край стената, но тя профуча край дясната странична греда. В 24-ата минута Радослав Цонев вкара втори гол за Левски. След кратко меле топката бе върната от Краев и Цонев я насочи с нисък шут от дъгата на пеналта в долния ляв ъгъл - 0:2. Малко след това гостите се разминаха с трето попадение. В 40-ата минута Орачев намери Краев и юношата на "сините" простреля Филип Димитров за 3:0. В 53-ата минута Краев вкарва второто си попадение за мача и четвърто за Левски, след като засече пас отляво на Антон Огнянов - 0:4. В следващите минути Филип Димитров спаси удари на Велев - с глава, и резервата Домовчийски.

57' Стефан Велев стреля с глава, но стражът на домакините изби
58' Двойна смяна за Левски – Домовчийски заменя Аниете, Пламен Крумов заменя Прохазка
60' Отменен гол на Домовчийски, който е извършил нарушение срещу стража Димитров
62' Греда! ДОмакините разтресоха гредата на Наумовски, след като Ташев сгреши наивно
69' Бившият нападател на ЦСКА Орлин Орлинов се появява в игра, заменяйки Събков
70' Сините намалиха оборотите в последните минути
73' 5:1 Мисяк бележи, след като се възползва максимално от центриране на Пламен Крумов
76' И... гол! Домовчийски бележи за 6:0! Разгромът е пълен!
В 89-ата минута Божидар Краев оформи своя хеттрик с левачката след пас на Огнянов - 0:7. В даденото двеминутно продължение Диян Малчев вкара с нисък шуст гола на честта за домакините - 1:7

Съставите:

Спартак 1918: Ф. Димитров, Маринчев, Донев, Тодоров, Събков, Чипев, Илиев, Радулович, Яначков, Пл.Иванов, Стефанов

Левски: Наумовски, Орачев, Огнянов, Краев, Прохаска, М.Иванов, Аниете, Р. Цонев, Ташев, Димов, Велев

Съдии: Валентин Вълков (Пловдив), Атанас Бозев (Пловдив), Стефан Димитров (Карнобат)

Жълт картон: Велев