Черно море завърши контролите в Банско с равенство срещу македонци

Моряците с 0:0 срещу Брегалница (Щип)

Отборът на Черно море завърши 0:0 с елитния македонски Брегалница (Щип) в последната си контрола от подготвителния лагер в Банско. Това е трета проверка за "моряците" срещу отбор от Македония. Преди това тимът от Тича мери сили срещу Шкендия и Хоризонт.

Заради контузии треньорът на Черно море Александър Станков не можа да използва Бакари и Симеон Райков.

Първата добра възможност в мача дойде в 4-ата минута и бе пред вратата на Брегалница. Коконов проби добре отляво, центрира в наказателното поле, където топката прехвърли купа от играчи и попадна в необезпокоявания Дос Сантос. Той пое коженото кълбо, но останал сам срещу македонския страж стреля над вратата.

Три минути по-късно Паланков бе изведен от дълбочина и стреля от удобна позиция, но право в тялото на вратаря Гашовски.

В 26-ата минута дойде и първата възможност за Брегалница. Луис се откъсна сам срещу Китанов, който обаче излезе предвидливо и изпревари бразилеца. Няколко минути по-късно Кирил Котев получи травма и трябваше да напусне принудително терена. На негово място се появи Димо Атанасов, което наложи някои размествания в отбраната на „моряците“.

След почивката темпото на игра падна и интересните моменти бяха по-малко. В 71-ата минута варненци имаха основателни претенции за дузпа, след като Сашо Александров бе съборен в наказателното поле, но реферът Драган Стойков не посочи бялата точка.