lap.bg

ВарнаУтре

Черно море взе бронзовите медали при кадетите

Варненки отново на върха след тригодишно прекъсване

Черно море Одесос спечели титлата при кадетките до 16-годишна възраст. Варненските баскетболистки победиха домакина на финали А Рилски спортист със 71:50, след като започнаха мача страхотно и поддържаха комфортна преднина през цялата му продължителност.

Така Черно море е шампион за кадетки след тригодишно прекъсване, а набор 98/99 на варненската школа, който стана шампион за 14-годишни преди две години, показа че отново е най-добър в България, припомня viasport.bg

Варненки се откъснаха напред още през първата четвърт след страхотна серия от 16:0 в края на периода. Янина Тодорова вкара първите 12 точки от серията, а след 10 минути разликата беше 17 точки. Няколко пъти до почивката авансът на варненки достигна 20 точки, а на почивката те имаха комфортен аванс от 18.

След подновяването на играта Рилски намали изоставането си малко, като на моменти бе на 13 точки зад съперника. Със силно начало на последните 10 минути Черно море направи разликата необратима и спечели категорично.

Варненки спечелиха борбата под коша със 7 разлика, а впечатление прави големият брой овладени топки в нападение и на двата отбора – 21 на победителките и 16 на Рилски. Освен това Черно море имаше по-добър процент при стрелбата за две точки и извърши само 7 грешки, предизвиквайки 16 на съперника.

Янина Тодорова се приближи до трипъл дабъл с 19 точки, 11 борби и 8 асистенции, а Христина Ганчева вкара 14 точки за успеха на тима си.