Черно море взе бронзовите медали при кадетите

11-06-2014, 17:26

bgbasket.com

В малкия финал "моряците" надиграха "Шампион 2006" със 75:64

Отборът на Черно море - Порт Варна завърши на 3-то място на финалите от държавното по баскетбол за кадети (16). В малкия финал "моряците" надиграха "Шампион 2006" със 75:64 и спечелиха бронза. Решително се оказа второто полувреме, в което варненци се справиха добре в защита и вкараха няколко тройки, които отказаха съперника.

През първата част играта бе равностойна, като варненци все пак имаха минимален аванс. През втората те се справяха още по-добре и дори дръпнаха с 11 т. В последните 4 минути обаче те нямаха кош и след серия от 10-0 "Шампион 2006" се върна и намали на точка.

В началото на второто полувреме разликата се задържаше, но пък след серия от 10-2 за край на третата част, той дойде при 10 т. преднина за "Черно море". В последната четвърт "моряците" не само поддържаха разликата, а дори 4,30 минути преди края я направиха 17 т. и така двубоят на практика приключи.

Мартин Коцев бе над всички за успеха и завърши с трипъл-дабъл от 17 т., 11 борби и 10 асистенции, като това компенсира и деветте му грешки. 13 т. пък отбеляза Наско Христов.