Спартак отнесе тежка загуба в Банско

"Соколите" паднаха с 0:4

Отборът на Банско нанесе най-тежката загуба на Спартак от началото на сезона. В среща от 21-ия кръг на Б група домакините разгромиха варненци с 4:0 и затвърдиха реномето си на един от най-неудобните съперници за „соколите” във втория ешелон. От общо 4 мача банскалии имат вече 3 победи, а веднъж двата тима завършиха наравно. Спартак дори не е отбелязал гол на съперника, а головата разлика е 7:0 в полза на Банско.

Срещата започна шокиращо за гостите, които още в 4-ата минута отстъпваха в резултата. Голмайсторът на Б група Атанас Чипилов отбеляза дежурното си попадение. В 18-ата минута варненци изтърваха чудесна възможност да изравнят. Опасен удар на Вальо Веселинов бе избит в корнер от вратаря на Банско. Малко по-късно Георги Ангелов нацели гредата на Денчев. До края на полувремето Иван Минчев стреля от фаул, но не намери целта.

След почивката играта на Спартак не се получаваше и защитата допусна много грешки. Домакините пък набързо решиха мача с два гола в 47-ата и 50-ата минути. Първо се разписа Сергей Георгиев, а малко по-късно името си сред голмайсторите записа и Калоян Стоянов, който реализира след асистенция на Чипилов. „Соколите” имаха две възможности да отбележат почетен гол, но шут на Радо Тодоров излезе в аут, а вратарят Веселин Ганев изпревари Дидо Христов и улови топката преди нападателят да нанесе завършващ удар. В 71-ата минута Любослав Войнов фиксира крайното 4:0.

В следващия кръг варненци приемат Раковски на 26 април (събота) от 17 часа и трябва да се реваншират за днешното поражение.

Банско - Спартак 4:0

Голмайстори: 1:0 Атанас Чипилов (4); 2:0 Сергей Георгиев (47); 3:0 Калоян Стоянов (50); 4:0 Любослав Войнов (71)

Банско: Веселин Ганев, Слави Шопов, Иван Топузов, Йордан Лечов, Георги Ангелов, Георги Кременлиев, Мартин Райнов, Любослав Войнов, Сергей Георгиев, Атанас Чипилов, Калоян Стоянов

Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков, Станислав Желязков, Петър Патев, Радо Тодоров, Иван Минчев, Валентин Веселинов (54 – Илиян Неделчев), Джихат Кямил, Боби Борисов, Николай Ботев (54 - Янаки Смирнов), Деян Христов

Съдия: Павлин Тютюнджиян (Хасково)

Стадион: „Свети Петър”, Банско