Литекс разпиля Спартак 1918 с 15:1 в Ловеч

16-04-2014, 17:26

varna.utre.bg / АРХИВ

ВарнаУтре

Соколите записаха най-тежката си загуба в Елитната група до 19 г.

Отборът на Спартак 1918 бе разпилян от тима на Литекс в мач от 25-ия кръг на Елитната група до 19 г. "Соколите", водени от треньорския тандем Румен Димов и Златин Михайлов, бяха смазани от ловчанлии с 1:15. Варненци не успяха да се противопоставят на "оранжавите" и записаха на сметката си поредно поражение. Това е и най-тежката загуба за спартаклии в Елитната група до 19 от самото и основаване.

На почивката резултатът бе 6:0. През втората част домакините успяха да реализират още 9 гола, а почетното попадение за "соколите" отбеляза Димитър Балчев в 85-ата минута. Той изстреля снаряд от 30 метра, като топката се отклони в гредата преди да влети в мрежата на ловчанлии.

"Разликата във възрастта си каза думата. Литекс са добър отбор и ние трудно можем да се мерим с тях. Вдигаме главите и гледаме напред", каза пред Varnautre.bg Румен Димов.

След поражението варненци остават на предпоследното 15-то място с 16 точки, а в следващия кръг приемат втория Левски.