Гонзо и Черно море изпуснаха ЦСКА във Варна

Бакари изтърва дузпа, моряците продължават традицията

Черно море и ЦСКА не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в среща от плейофната фаза на "А" група. "Моряците" могат да съжаляват повече за изгубените две точки, тъй като Бакари изпусна дузпа четвърт час преди края на срещата.

В същото време черната серия на "червените" на "Тича" продължава, след като "армйците" нямат победа вече 7 години.

Наставникът на гостите Стойчо Младенов заложи на врата на Райс М`Боли, който се завърна след изтърпяно наказание. В защита действаха Джаксън Менди и героят от последното Вечно дерби Пламен Крачунов. Като десен бек се подвизаваше Апостол Повов, а Жереми Фо-Поре бе използван като ляв. В средата очаквано си партнираха Тодор Янчев и Ивайло Чочев.

Като крила на ЦСКА се изявяваха Неманя Милисавлевич и Иван Стоянов, а атаката на столичани бе водена от Гуидо ди Вани и Емил Гъргоров.

През първата част играта бе равностойна и рядко се стигаше до чисти голови положения.

В 11-ата минута Валери Домовчийски центрира от фаул, но последвалото отиграване на Едисон Бергонси бе разочароващо.

Шест по-късно дойде и едно от най-чистите положения за "моряците".
След центриране от корнер, последва разбъркване, топката попадна в Бакари, който не успя да продължи към Божилов.

В същото време крилата на "червените" Милисавлевич и Стоянов бяха апатични в офанзивен план и това влияеше пряко върху играта на гостите в предни позиции.
В 36-ата минута Ивайло Чочев стреля от дистанция, но Китанов внимаваше и успя да парира.

Три по-късно последва и изстрел на Емил Гъргоров, който мина покрай целта.
До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

След почивката мачът стана по-открит, а темпото на игра видимо се подобри.
Още в началните минути на второто полувреме Бакари стреля с глава, но М` Боли успя да спаси.

"Червените" отговориха с далечен удар на Иван Стоянов по диагонала, който мина в опасна близост от мрежата на варненци. В 58-ата минута Стойчо хвърли откритието Тони Силва за сметка на Стоянов. Шест по-късно Кирил Котев стреля коварно с глава, но вратарят на "армейците" успя да избие в корнер.

В 73-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Менди събори Бакари в наказателното поле на ЦСКА.

Потърпевшият застана зад топката, но последвалият му шут срещна гредата, а последвалата добавка на Живко Атанасов бе спасена от алжирския страж.
До края на срещата не се случи нищо интересно и двата тима се задоволиха с по една точка.

В класирането Черно море е 6-и с 45 точки, а ЦСКА остана трети с 55.

Черно море: 33. Китанов, 25. Александров, 6. Котев, 91. Ж.Атанасов, 4. Венков, 8. Бергонси, 10. Паланков, 20. Окоро, 9. Бакари, 14. Божилов, 11. Домовчийски
Резерви: 1. Дашев, 24. Сталев, 5. Станчев, 7. Расим, 17. Коконов, 99. А.Петров, 30. Д.Атанасов
Старши треньор: Георги Иванов

ЦСКА: 92. Мболи, 19. Попов, 6. Менди, 66. Крачунов, 37. Фо-Поре, 18. Чочев, 5. Янчев, 11. Милисавлевич, 73. Ив.Стоянов, 23. Гъргоров, 26. Ди Вани
Резерви: 99. С.Колев, 4. Сънди, 7. Тони Силва, 8. Галчев, 17. М.Петров, 21. Василев, 28. Маркович
Старши треньор: Стойчо Младенов

Съдия: А. Костадинов