Левски vs. Черно море в дербито на зациклилите отбори

На "сините" от времето на Гонзо не му се беше случвало в два поредни двубоя да е без точен изстрел

В събота на "Тича" Левски и Черно море отчаяно ще се стремят да достигнат до трите точки. На столичани те са нужни, за да останат в борбата за титлата, а на домакините, за да вземат глътка въздух в тази за оцеляване в елита.

В морската столица обаче предстои да се срещнат тимове, които "забравиха" как се вкарва гол в "А" група, пише "Тема спорт". Варненци не са поразили противниковата мрежа вече 378 минути – повече от 6 часа. За последно те вкараха в 72-ата минута на домакинството на Миньор (2:0) – това стана на 28 ноември 2012 година в мач от 14-ия кръг.

"Сините" също са в черна серия – 226 минути без да огорчат съперника – нямат попадение след онова на Базил де Карвальо в 44-ата минута на гостуването на Черноморец в Бургас.

Любопитното е, че Левски от близо година не му се бе случвало в два поредни двубоя да е без точен изстрел. За последно "сините" изпаднаха в такава ситуация при... настоящия треньор на Черно море Георги Иванов.

През миналия сезон Гонзо застана начело на "сините" след оставката на Николай Костов. Той напусна веднага след домакинското поражение с 0:1 от Миньор (Перник). Гонзо обаче не успя да вдигне столичани на крака и да ги задържи в битката за първото място – последваха нови две поражения с по 0:1 – от Литекс и Лудогорец, и тимът от "Герена" без малко да остане извън квотите за евротурнирите. След загубите Гонзо напусна не само скамейката, но и клуба. За да се захване с треньорството близо година по-късно в Черно море. И върху новия му отбор обаче продължава да тегне голова суша. В събота Иванов ще има възможност да спре негативната поредица от поредни мачове, без тимът му да се разпише.