Черно море взе морското дерби

Варненци надвиха Черноморец у дома в интересен мач

Черно море Порт Варна спечели морското дерби срещу Черноморец с 86-81 в доста интересен мач, преминал през редица обрати. Отборите се срещнаха във Варна, а победата на домакините ги изведе еднолично на шесто място във временното класиране на Булсатком НБЛ с актив 8-11. Бургазлии пък са осми с 6 победи и 13 загуби до момента.
Срещата се разви така, че Черноморец водеше през по-голямата част от първата и третата четвърт, а Черно море – през втората и четвъртата. Краят на сблъсъка беше доста интересен, след като само 52 секунди преди края таблото показваше 81-81. Кош на Асен Великов, последван от два наказателни удара на Тихомир Желев изведоха домакините с 4 напред, а след няколко грешки в последните атаки на съперника, Желев вкара още един наказателен удар и оформи крайния резултат, пише bgbasket.

Отборите бяха равностойни в процентите за стрелба за три точки и общо от игра, а Черноморец спечели борбата под коша с 46-40. Варненци обаче компенсираха това, принуждавайки съперника да извърши 22 грешки, докато техните бяха само 12. Домакините отнеха повече топки – 10-6 и реализираха голяма част от наказателните си удари – 29 от цели 37 опита.

Любиша Върчел записа дабъл дабъл от 24 точки и 11 борби за победителите, а с 15 точки и 8 борби се включи Симеон Илиев. 14 вкара Пламен Алексиев (4 асистенции), а 11 – Асен Великов (5 асистенции).

За Черноморец Джеймс Тайлър реализира 20 точки и овладя 8 борби. Иво Славчев пък грабна цели 21 отскочили топки и добави 14 борби, а 12 точки вкара Богдан Боев.

В следващия кръг Черно море Порт Варна ще гостува на Берое, а Черноморец – на Ямбол.