Varnautre.bg/Ивайло Борисов

Ивайло Борисов

Детският футболен турнир във Варна (фоторепортаж)

Треньорът на Черно море Никола Спасов награди призьорите

Талантите от ДФК Делфините спечелиха детския турнир по футбол 5 за родени 2007 година, който се проведе в залите на Плаза спорт център в морската столица. В надпреварата, която бе организирана от ЗС на БФС - Варна, участваха 6 отбора, които бяха разпределени в две групи. Освен Делфините в състезанието сили мериха тимовете на Лъвчета, Шампиони 2014, Ботев (Нови пазар), Атлетик (Шумен) и Черноморец (Балчик).

Младите таланти от варненската школа надиграха категорично всичките си съперници, като допуснаха само един гол в надпреварата. До финала Делфините стигнаха след победи със 7:1 срещу Шампиони и 7:0 срещу Атлетик (Шумен). В спора за първото място варненци надиграха тима на Лъвчета (Суворово) с 5:0.

Трети се класира отборът на Шампиони, който в малкия финал надигра Ботев (Нови пазар).

Купата на шампионите бе връчена от треньора на Черно море Никола Спасов.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ ТУРНИРА И НАГРАЖДАВАНЕТО ВИЖ ТУК!

Бяха раздадени и индивидуални награди. Призът за най-добър вратар взе Георги Монев (Делфини), а голмайстор на турнира стана Даниел Христов (Делфини) с пет отбелязани попадения.

За най-полезен играч в надпреварата бе определен Константин Огнянов от Ботев (Нови пазар).