Спартак Варна гази като гост Локо ГО

31-01-2016, 15:33

hcspartak.com

Момчетата на Пенко Златев бият с 33:24 (16:10)

Спартак Варна очаквано надигра като гост Локомотив ГО с 33:24 (16:10) в отложена среща от 10-ия кръг на мъжкото ни хандбално първенство. Още до почивката гостите свалиха интригата в двубоя като поведоха с 16:10, а след това узакониха превъзходството си.

Голмайсторът Веселин Чакмаков не игра заради здравословен проблем. Най-резултатен с 10 попадения бе новото попълнение разпределителя Николай Нейчев, а Мирослав Владков добави още 6 гола за успеха.

Президентът на клуба Росен Добрев заяви, че е доволен от представянето и допълни, че сега отбора ще се качи на едноседмичен лагер преди важното гостуване на Левски София, което е на 7 февруари от 14 ч. на НСБ Спортпалас.

"Доволен съм от победата, но не и от играта и мобилизацията. Вярно е, че след десетата минута на второто полувреме поведохме с 12 гола, но все пак исках повече. Хубаво е, че бихме и Борко Кобаков се върна в игра след 4 месеца", заяви треньорът на „Спартак” Пенко Златев.

Лидер в класирането е другия варненски клуб Локомотив с 16 т., следван от шампиона Фрегата Бс с 14 и Добруджа Добрич с 12, а Спартак са 4-и с 10 точки.