Черно море падна от Поморие в контрола

"Моряците" отстъпиха с 0:1 на Кампуса в Бургас

Отборът на Черно море записа първа загуба в контролите от зимната подготовка. Варненци отстъпиха с 0:1 на Поморие в третата си проверка за 2016 година. Срещата се игра на кампуса "Гнездо на акули" в Бургас при добри условия за футбол. Участие в мача не взе дошлият вчера на Тича Иван Вълчанов, Бакари и Кулибали.

Никола Спасов заложи на познатата от есента схема 4/2/3/1. Пред Китанов в центъра на защитата си партнираха Тодор Паланков и Пламен Николов. Мишо Венков и Дани Георгиев бяха на двата бека, а в средата на терена оперираха Стенио дос Сантос и Жоро Илиев. По крилата атакуваха Педро Еуженио и Влади Романов. На върха на атаката бе Матиас Курьор, а зад него Иван Маркович.

Срещата започна с очаквано надмощие на гостите от Варна, като в 15-ата минута Матиас Курьор можеше да открие резултата. Националът от Мартиника стреля опасно, но топката мина над напречната греда. Минута по-късно Педро Еуженио бе сменен принудително, заради контузия. На негово място в игра се появи Андреас Васев. Първата възможност за домакините от Поморие дойде в 20-ата минута. Божинов стреля опасно от пряксвободен удар, но стражът на "моряците" с вещина спаси. В 28-ата минута сърбинът Иван Маркович, който кара пробен период в Черно море, бе изведен сам срещу вратаря на Поморие, но стреля в страни от вратата. Минута по-късно домакините можеха да открият резултата, но Стаматов не успя да засече центриране отдясно. До края на полувремето двата отбора не успяха да създадат опасности пред двете врати.

Второто полувреме Никола Спасов направи няколко промени, които доведоха до лек хаос в играта на варненци. В 57-ата минута домакините успяха да открият резултата след диагонален удар на Живко Илиев, който не остави шансове на Георги Китанов. В 75-та минута Поморие можеха да покачат на 2:0, но изстрел на Стоянов от дистанция срещна гредата. Три минути по-късно капитанът на Черно море Георги Илиев отправи опасен удар по земя, но вратарят Георгиев спаси. Последна възможност за моряците дойде в 88-ата минута, като след последвалото разбъркване пред вратата на Поморие вратарят успя да изчисти в корнер, който не доведе до нова опастност за домакините.

Поморие - Черно море 1:0

Гомлайстор: Живко Илиев (57)

Съставите

Черно море: 33 Китанов, 3 Георгиев, 22 Николов, 4 Венков, 84 Паланков, 8 Стенио, 21 Илиев, 73 Романов, 70 Педро (16-Васев), 19 Матиас,

34 Маркович (40 Александър Чанович, 5 Стефан Станчев, 15 Траян Траянов, 10 Марк Клок, 17 Мартин Костадинов, 13 Симеон Райков, 11 Живко Петков, 98 Валентин Йосков, 27 Илиян Неделчев) 40 Чанович, 5 Станчев, 15 Траянов, 17 Костадинов, 11 Петков, 27 Неделчев, 98 Йосков, 77 Васев, 13 Райков, 10 Клок, Вълчанов

Поморие: 1 Я. Георгиев, 8 Илиев, 19 Петков, 6 Пехливанов, 2 Иванов, 10 Божинов, 4 К. Георгиев , 14 Стаматов, 7 Орачев, 27 Лемперов,

23 Ахмедов
Резерви: 12 Тодоров, 33 Попов, 11 Танев, 9 Христов, 25 Стоянов, 18 А. Иванов, 13 Д. Стаматов, 17 Ганев

Съдия: Живко Недялков

Стадион: Кампус "Гнездо на акули", Бургас