Varnautre.bg/Ивайло Борисов

Черно море - Добруджа (фоторепортаж)

Никола Спасов: Днес създавахме ситуации за гол

На терена на НСБ Спортпалас "моряците" спечелиха с 1:0

Отборът на Черно море записа втора победа в контролите от зимната си подготовка. След като "моряците" надиграха трудно тима на Созопол с 2:1 миналата събота, днес победиха и тима на Добруджа с 1:0. Единственият гол в мача реализира Педро Еуженио през втората част.

Любопитното е, че след повече от 2 години Георги Илиев отново облече екипа на родния си клуб. Той излезе титуляр срещу добричлии.

Моряците доминираха в проверката, но направиха доста пропуски и за това спечелиха с минимален резултат.

Любопитното е, че на три пъти гредите помогнаха на Добруджа след удари на Матиас Курьор, Мамуту Кулибали и Живко Петков. Единственият гол в контролата отбеляза в 54-ата минута Педро Еуженио. Португалецът се разписа с бомбен шут извън наказателното поле, като това бе второ поредно попадение за него. В заключителните минути крилото на моряците Симеон Райков получи директен червен картон за спречкване с противников играч.

В проверката не игра само испанският нападател Бакари. В състава на Добруджа пък личаха имената на шест юноши на моряците – Кристиян Димитров, Даниел Граматиков, Тодор Колев, Николай Минков, Александър Йовчев и Александър Попов.

Следващата контрола на Черно море е на 30 януари срещу Поморие.