Учениците на Раковски и Френската най-добри на шахмат

18-01-2016, 13:53

ПГСАГ "Васил Левски" надви ПГТ „"Проф. д-р А. Златаров" във финала по хандбал

През изминалите почивни дни /16-17 януари/ се проведоха срещите шахмат, които са част от Общински ученически игри 2015/2016 г.

При малките ученици 5-7 клас за участие се явиха 6 отбора, а при по-големите ученици 8-10 клас - 5 отбора. След изиграването на всички срещи по системата всеки срещу всеки, класирането се подреди по следния начин:

3. МГ "Д-р П. Берон"

Всички отбори класирали се на призовите места получиха от организаторите Дирекция "Спорт", Община Варна купи, медали, грамоти подписани от Кмета г-н Иван Портних и комплект за демонстративни дъски за шахмат.

През дъждовния уикенд се изиграха и срещите по хандбал за големите ученици от 11-12 клас юноши и девойки.

При юношите в състезанието се включиха 4 отбора и при доста оспорвана конкуренция във финалния мач между ПГСАГ "Васил Левски" и ПГТ "Проф. д-р А. Златаров", по-добри се оказаха учениците от строителния, като победиха съперника със резултат 22 - 12. И двата отбора се класираха за следващи областен етап. На трето място останаха връстниците им от Професионална техническа гимназия!

В неделният ден /17 януари/ сили премериха и представителките на нежния пол - 11-12 клас девойки, където също участие взеха 4 отбора. След оспорвани двубои отново доминация имаха ученичките от ПГСАГ "Васил Левски", които станаха шампионки по хандбал 11-12 клас. Среброто остана за представителките на Първа езикова гимназия, а бронзовите отличия спечелиха девойките от ПГТ "Проф. д-р А. Златаров".

През следващия уикенд предстоят и последните състезания от Общински ученически игри 2015/2016 г. в спортовете волейбол – финали за 11-12 клас юноши в залата на Първа ЕГ. Състезанията по бадминтон ще се проведат на 23 и 24 януари в зала "Младост" на ДКС и последната възраст в спорта шахмат за 11-12 клас.

След като приключи градският етап, първите два отбора в класирането за всички спортове продължават участието си в областните състезания.