Черно море завърши годината с категорична победа

29-12-2015, 20:08

"Моряците" удариха Академик Бултекс 99 с 90:72

Черно море Порт Варна постигна втова победа този сезон срещу тима на Академик Бултекс 99. "Моряците" се наложиха категорично като гости в Пловдив с резултат 90:72 в последния за календарната 2015 година 13-и кръг от НБЛ. Така варненци са с 8 победи и 5 загуби до момента и са след лидерите Лукойл Академик (12-0) и Балкан (10-2). Пловдивчани пък са с актив 2-11, като днешната загуба беше пета поредна за тях, и са на дъното на временното класиране. В следващия кръг на 9-и януари Черно море ще бъде домакин на Берое, а Академик гостува на Спартак Плевен.

Варненци бяха напред в резултата още от началото, а в последните минути от откриващата част успяха да натрупат двуцифрена преднина. Домакините обаче останаха в мача и успяха да стопят целия си дефицит и минута преди почивката да изравнят. Черно море записа серия от 5-0 за край на полувремето, която продължи до 11-0 през второто, а до края мачът беше изцяло под негов контрол. През последните 10 минути разликата стигна и 20 точки, а варненци спокойно доиграха срещата.

Победителите имаха повече борби под коша – 39-32, както и доста по-добра успеваемост в стрелбата общо от игра – 52% срещу 38% на съперника. Те отнеха и два пъти повече топки – 10-5.

Дабъл дабъл от 22 точки и 10 борби за Черно море записа Симеон Илиев, 17 плюс 6 борби регистрира Никола Маравич, а с 14 точки и по 6 борби и асистенции се отчете Пламен Алексиев. Общо петима баскетболисти на отбора записаха двуцифрен точков актив.

За домакините Бошко Йовович отбеляза 26 точки и хвана 7 борби, 18 наниза Александър Митрович, а 11 – Васил Михайлов. В мача не игра Васил Кьосев, който напусна отбора на Академик.