Черно море разби Левски във Варна

23-12-2015, 20:12

Черно море Порт Варна - Левски 87:62 (фоторепортаж)

"Моряците" бият с 87:62

Черно море Порт Варна разби Левски 2014 с 87:62 като домакин в мач от 12-ия кръг на НБЛ. Варненци се откъснаха напред още в началото на срещата и през цялото време увеличаваха разликата. Така те записаха успех след две поредни загуби и вече са с актив 7-5. „Сините” пък остават твърдо на седмо място с 4-8. В следващия кръг, който е и последен за календарната година, „моряците” гостуват на Академик Бултекс 99, а Левски 2014 посреща Спартак Плевен.

Домакините започнаха със страхотно темпо и само след няколко минути вече водеха с цели 20 точки при 22-2. До края на първата част Левски успя да стопи малко от дефицита си и изоставаше с 15 точки. Варненци обаче продължиха със силната игра и това доведе до 22 точки разлика на почивката. Равностойна трета част запази статуквото и през последната остана мачът да се доиграе. На моменти Черно море се откъсна с 30 точки напред и подари хубав коледен подарък на своята публика в зала „Христо Борисов”.

Варненци спечелиха повече борби под коша – 42-32, имаха повече асистенции – 22-9, по-добър процент от тройката – 38% срещу 25% при еднакъв брой вкарани опити и от игра – 54% срещу 34%. Точките под коша бяха 56-24 за домакините, а тези след борби в нападение – 30-14.

ФОТОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК!

Петимата титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 21 точки беше Николай Стоянов, а 14 добави капитанът Пламен Алексиев.

За Левски 2014 13 точки и 5 асистенции записа Венцислав Петков, а по 12 отбелязаха Евгени Хаджирусев и Алекс Симеонов.