varnautre.bg

ВарнаУтре

Спортист на Варна 2015 (фоторепортаж)

ПФК Черно море бе избран за отбор на годината

Състезателят по карате киокушин Захари Дамянов бе определен за "Спортист на Варна" за 2015 година. Той спечели единодушно вота сред варненските спортни журналисти. Големият победител за 2015 година бе награден от кмета Иван Портних на тържествена церемония в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. А неговият треньор Емо Костов получи плакет от министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

За първи път от създаването на анкетата връчването на наградите се състоя на ринг. Самата церемония бе преди гала вечерта на бойните спортове Ulmtimate pro fight 4.

Състезателят на спортен клуб Ичи Геки изпраща много добра година в професионален план. На 22 ноември Захари Дамянов стана Световен шампион по карате киокушин в Токио, Япония. Варненецът спечели световната титла на без категории, което е исторически успех за България. Треньорът на Захари - Емил Костов дори сравни успеха на своя ученик по значимост с олимпийската титла в бягането на 100 метра.

Освен това Дамянов завоюва и второ място на Европейско първенство по карате киокушин на категории в Берлин, Германия.

За отбор на годината в колективните спортове напълно единодушно бе определен футболният тим на Черно море. "Моряците", с треньор Никола Спасов, спечелиха два исторически трофея през годината. На 30 май в Бургас "зелено-белите" победиха на финала Левски с 2:1 в турнира за Купата на България. На 12 август Черно море спечели и Суперкупата след успех с 1:0 над Лудогорец. Наградата получи треньорът Никола Спасов от спортния министър Красен Кралев.