Черно море приключи годината с победа като гост

13-12-2015, 13:26

"Моряците" удариха Верея с 1:0 след гол на Кристиян Петков

Юношите старша възраст записаха минимален успех в последния есенен 17 кръг на Елитна група до 19 години. "Моряците" победиха Верея с 1:0.

Двубоят се игра на изкуствения терен в Стара Загора и започна добре за варненци, които още във 2-ата минута можеха да открият резултата. За игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена дузпа, но ударът от бялата точка на Николай Минков бе спасен от вратаря на домакините. Надмощието на "моряците" продължи и след няколко пропуска те все пак материализираха превъзходството си. В 44-ата минута удар на Минков отново бе отразен от стража на Верея, но при добавката Кристиян Петков прати топката в мрежата.

След почивката гостите отстъпиха инициативата на старзогорци , които обаче нямаха шанс в завършващата фаза на атаката.

Така "моряците" ще зимуват на незавидното 11-о място с актив от 21 точки, след 7 победи и 9 загуби, голова разлика 22:31.

Съставът на Черно море: Злати Златев, Ертан Томбак (85-Слави Славов), Георги Гушлев, Емил Илиев, Стефан Иванов, Емил Янчев, Светослав Павлов, Румен Касабов (70-Кристиян Събев), Николай Богданов, Николай Минков, Кристиян Петков (75-Марин Сираков).