Черно море отпадна за Купата след драма с дузпи

09-12-2015, 20:09

LAP.bg

Берое - Черно море 5:3 (фоторепортаж)

Берое се класира на 1/2-финал

Берое елиминира Черно море от турнира за Купата на България. След изключителна 120-минутна битка се стигна до дузпи, при които късметът бе на страната на домакините. Те вкараха всичките си дузпи, а за моряците пропусна Марчин Буркхард.

Отборите действаха предпазливо. До почивката срещата се разви сравнително равностойно. Положения за гол създадоха и двата тима, но като цяло те бяха твърде малко. Най-добрата ситуация за Черно море пропиля Матиас Курьор в 29-ата минута. Националът на Мартиника стреля след центриране от фаул на Бекир Расим, който получи шанс да връзва играта в отсъствието на Мехди Бурабия, но топката мина покрай гредата.

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме. Берое и Черно море търсеха начини да стигнат до гол без да поемат излишни рискове. Домакините бяха малко по-активни, но разчиха предимно на удари от средна и далечна дистанция, които не затрудняваха Георги Китанов. Защитата на моряците се пропука в 63-ата минута, когато Георги Божилов свали с глава към Исмаил Иса, който се измъкна между двама бранители, но загуби равновесие и шутира над гредата. Варненци отговориха с удар с глава на Траян Траянов след центриране на Даниел Георгиев, но Илко Пиргов се разтегна и спаси. В 80-ата минута варненци имаха късмет след като удар на Неманя Милисавлевич от границата на наказателното поле срещна страничната греда. В крайна сметка срещата влезе в продължения. В 118-ата минута Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Спас Делев, но нямаше време за щурм на Черно море и така се стигна до рулетката на дузпите.

Над 100 фенове на "моряците" пътуваха организирано до Стара Загора, където през всичките 120 минути не спряха да подкрепят своите любимци.

Берое – Черно море 5:3 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

При дузпите: 1:0 Динков, 1:1 Стенио, 2:1 И. Иванов, Буркхард-пропуск, 3:1 Костов, 3:2 Расим, 4:2 Иса, 4:3 Еуженио, 5:3 Елиаш

Берое: Пиргов, Василев, И. Иванов, Зафиров (90 – Костов), Пенев, Динков, Том (55 – Милисавлевич), Делев, Божилов (79 – Филипов), Елиаш, Иса

Черно море: Китанов, Д. Георгиев, Траянов, Кулибали (113 – Буркхард), Венков, Клок (76 – Стенио), Паланков, Васев (86 – Райков), Расим, Еуженио, Курьор

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Иса, Делев (Б); Клок, Паланков, Д. Георгиев, Расим, Траянов, Буркхард (Ч)

Червен картон: Делев (Б)