Спартак завърши 2015 година с победа

05-12-2015, 15:57

Спартак Варна - Атлетик (Провадия) 2:1 (фоторепортаж)

"Соколите" ще зимуват на второто място в "А" окръжна след 2:1 в Провадия

Отборът на Спартак Варна завърши годината с победа. В отложен мач от 8-ия кръг на "А" окръжна група "соколите" надделяха с 2:1 при гостуването си на Атлетик (Провадия). Срещата бе съпроводена от сериозна полицейска охрана, която щателно проверяваше привържениците на Спартак на входа на стадиона в Провадия преди началото на двубоя.

Двубоят започна с натиск на гостите, които веднага след първия съдийски сигнал наложиха преса в половината на съперника. Още в 5-ата минута Марин Русев можеше да реализира, след като от стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата. В 13-ата минута дежурният реализатор на спартаклии Иван Добрев откри резултата. Халфът получи топката пред пеналта, освободи се от бранител и с топовен изстрел препарира стража на Атлетик за 1:0.

Малко преди попадението домакините хванаха Спартак на контраатака, но стражът Митко Недев излезе решително и спаси.

През втората част Спартак получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле, която бе изпусната от Марин Русев. Нападателят стреля над напречната греда. Веднага след това Ивайло Димитров пропусна да покачи на 2:0. В 66-ата минута вратарят на гостите си вкара нелеп автогол. При центриране от корнер стражът се опита да улови топката, но я изпусна зад голлинията за 1:1. В 70-ата обаче нападателят Ивайло Георгиев - Пифа се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и отново изведе своите напред в резултата. След попадението напрежението на терена се покачи, като на няколко пъти главният съдя бе принуждаван с картони да тушира страстите.

Така Спартак ще зимува на втора позиция в класирането с актив от 27 точки, с една по-малко от лидера Белослав. Головата разлика на варненци е 32:7. На трето място с 25 пункта е Ботев, а Провадия заема четвъртата позиция.