Черно море губи с 0:3 в Бургас

29-11-2015, 16:57

"Моряците" отстъпиха на Нефтохимик в Елитната група до 19 години

Отборът на Черно море падна с 0:3 при гостуването си на Нефтохимик в Бургас, в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 19 години. Двубоят се игра на тежък терен и силен вятър, което повлия на качеството на играта.

"Моряците" започнаха добре срещата и създадоха няколко опасни ситуации, които обаче не успяха да материализират. 25-ата минута изненадващо домакините поведоха в резултата, след добре изпълнен пряксвободен удар. До края на полувремето варненци пресираха съперника, но така и не успяха да стигнат до гол. Стоян Илиев можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но топката срещна тялото на защитник на метър от голлинията.

През втората част Нефтохимик реализира нов гол. Той падна в 65-ата минута след спорна дузпа. Нападател на бургазлии навлезе в наказателното поле, поведе дълго топката и се хвърли върху защитник на "моряците", а главният рефер мигновено посочи бялата точка. В 73-ата минута Николай Минков се озова на добра позиция, но стреля във вратаря. Валентин Йосков също не успя да преодолее стража на домакините. В 85-ата минута Нефтохимик стигна до трети гол, отново от дузпа. След изстрел от средно разстояние топката се удари в ръцете на бранител, които бяха прибрани до тялото, но съдията отново видя нарушение на правилата и отсъди 11-метров наказателен удар.

"Доволен съм от играта до втория гол. Стояхме добре, пресирахме съперника и създадохме много добри флангови атаки. Но, за съжаление, не можахме да ги завършим. Дузпите бяха много пресилени. Вместо ние да бием - паднахме. Доволен съм от момчетата. След втория гол свалихме гарда и започнахме да играем малко хаотично. Въпреки това отново имахме положения, които обаче бяха повече плод на стихийност", каза пред varnautre.bg треньорът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Александър Михайлов (46-Николай Николаев), Георги Гушлев, Стоян Илиев, Стефан Иванов (66-Марин Сираков), Ертан Томбак, Светослав Павлов, Кристиян Събев (66-Слави Славов), Николай Богданов, Николай Минков, Валентин Йосков.