Варненката Борислава Христова пак блести в САЩ

17-11-2015, 15:10

LAP.bg

Нашето момиче беше единствена с двуцифрен актив в отбора си

След страхотния си дебют в NCAA миналата седмица, варненката Борислава Христова беше най-силна за отбора на университета Вашингтoн Стейт и във втория му мач за сезона. Тя изведе съотборничките си до победа над Хамптън с резултат 68:61. Следващият мач на Христова, Мария Костуркова и съотборничките им е срещу Невада.

През първата част битката беше между защитите на двата отбора, а след нея Пумите от Вашингтон имаха малка преднина – 14:12. Христова бе в основата от серия от 15:4 в края на първото полувреме, която доведе до резултат 38:23 на почивката. След почивката съперникът опита да намали разликата, но две поредни тройки за Вашингтон изведоха отбора с 19 напред – най-голямата разлика в мача. До края отборът на Христова и Костуркова успя да запази преднина и да победи.

Борислава Христова беше единствена с двуцифрен актив в отбора си, завършвайки с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции. Мария Костуркова записа 4 точки, 6 борби и 2 блока в мача.