Учениците от Техническата гимназия шампиони по футбол

17-11-2015, 11:34

СОУ "Найден Геров" шампион по футбол

Сребърните медали завоюваха възпитаниците на Търговската гимназия, а за младежите от Морската гимназия останаха бронзовите отличия

Възпитаниците на Професионална техническа гимназия станаха шампиони по футбол във възрастови групи 11-12 клас на Ученическите игри. 16 училища от Варна премериха сили в надпреварата, която продължи цял месец.

След оспорвани двубои на терените на Технически университет и стадион "Локомотив" за финалите от турнира се класираха четири тима, които определиха и призьорите.

На второ място със сребърните медали се класираха учениците от Търговската гимназия - ВТГ "Г. С. Раковски". Бронзовите отличия път останаха за представителите на Морската гимназия - ВМГ "Н. Чудотворец".

Призьорите получиха предметни награди, осигурени от Община Варна и Зоналния съвет на БФС - Варна, който бяха връчени от Данчо Илиев от отдел "Спорт" при Община Варна и Лазарин Кючуков – гл. ръководител на състезанието.