Черно море Порт Варна падна от Берое с две точки

07-11-2015, 21:41

Варненци отстъпиха с 87:89

Черно море Порт Варна записа загуба при гостуването си на Берое с 87:89 в мач с едно продължение в Националната баскетболна лига.

След този кръг и двата отбора имат по 3 победи и 2 загуби. В следващия кръг Берое ще бъде гост на Спартак Плевен, а Черно море-Порт Варна приема Балкан.

Варненци вкараха първите точки в срещата и успяха да поддържат малка преднина от 4-5 точки през цялата първа четвърт. В последните й секунди Берое за първи път изравни и тя приключи при 20:20. Варненци започнаха втория период със страхотна серия от 12:1 и бързо натрупаха двуцифрен аванс, който запазиха до почивката за 40:30. В средата на третата част „моряците” бяха с 16 точки напред, но тогава Берое върна интригата в мача с невероятна серия от 17:0 за 56:55. Тимът запази преднина от точка до края на третата четвърт и до средата на последната. В рамките на 5 минути резултатът беше изравняван четири пъти, за да се стигне до 76:76 при минута и половина до края. След един успешен от два наказателни удара на Симеон Илиев Остън Барнс вкара кош и фаул за 79:77. Станислав Цонков застана на линията и изравни за 79:79, а в последните атаки отборите сгрешиха и мачът влезе в продължение.

В средата на добавените пет минути Берое записа много важна поредица от три успешни атаки – 2 точки на Аштън Мур плюс кош и тройка на Еврик Гари за 87:81 при по-малко от 2 минути до края. Черно морв стопи разликата и 10 секунди преди края авансът на домакините беше само точка – 88:87. До края варненци бе успяха да отбележат, а Мур оформи крайния резултат от наказателната линия.

Победителите имаха предимство в борбата под коша – 49-39, както и в стрелбата от тройката – 14/38 (36%) срещу 10/29 (34%). Берое отне с 2 топки повече от съперника и предизвика с 3 грешки повече, отколкото извърши. Варненци пък имаха предимство в точките под коша -36-24 и успеваемостта общо от игра – 45%-40%.

Еврик Гари наниза 28 точки (6 тройки) за успеха на отбора си, 15 (4 тройки) отбеляза Тенчо Тенчев, а с 13 се включи Тихомир Желев.

За Черно море трима баскетболисти завършиха с дабъл дабъл – Симеон Илиев, който беше под въпрос за мача, но игра много силно – 22 точки, 10 борби и 5 асистенции, Пламен Алексиев – 17 точки и 13 асистенции и Станислав Славейков – 14 точки и 13 борби.