Черно море сгази Монтана с 4:0

Звезда на "моряците" с гол и две асистенции

Черно море спечели важни три точки при гостуването си на Монтана в мач от 15-ия кръг на "А" група. Варненци надиграха тима на Ферарио Спасов с 3:0. И четирите гола за "моряците" паднаха през втората час и бяха дело на легионери. В 61-ата Бурабия откри резултата, 65-ата Кураьор направи 2:0, а в 67-ата Еуженио реализира първия си гол с екипа на "моряците", с който оформи класиката в мача. Четвъртото попадение вкара Хуан Вареа в 77-ата минута.

Наставникът на Черно море Никола Спасов заложи на схема 4-2-3-1. Пред Китанов в центъра на защитата си партнираха Мамуту Кулибали и Жиньо. На двата бега оперираха Мишо Венков и Дани Георгиев, а по крилата атакуваха Педро Еуженио и Андреас Васев. В средата на терена играта връзваха Тодор Паланков и Стенио. На върха на атаката бе Матиас Курьор, а зад него Мехди Бурабия.

По-настоятелни и настойчиви бяха домакините в началото на срещата. "Моряците" пък започнаха доста колебливо мача. В 10-ата минута Тодор Паланков засече с крак центриране от корнер, но топката премина високо над вратата. В 29-ата минута Стенио опита изстрел от далечна дистанция, но далеч от целта. Това бе и най-опасното, което варненци сътвориха за първото полувреме. В 38-та минута топката удари ръката на Михаил Венков, но съдията прецени, че няма дузпа. Секунди по-късно Балджийски от пряксвободен удар прехвърли стената, но Георги Китанов майсторски изби топката. При последвалия корнер Асен Георгиев имаше възможност да отбележи, но ударът му с глава премина над вратата.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

Второто полувреме започна по-добре за Черно море. В 55-ата Васев проби отдясно и бе фаулиран на границата на наказателното поле. Бурабия изпълни добре прекия свободен удар, но Христо Иванов изби топката. В 61-ата минута Васев центрира отдясно в пеналта, където Бурабия с изстрел от въздуха препарира стража на домакините - 1:0. Четири минути по-късно Матиас Курьор бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар не остави шанс на Христо Иванов. В 67-ата Матиас намери Педро Еуженио в наказателното поле, който от движение реализира за 3:0. Секунди след като се появи в игра Хуан Вареа покачи на 4:0. В 77-ата минута Матиас центрира в наказателното поле, където аржентинецът от въздуха опъна мрежата зад Иванов за четвърти път.

Монтана - Черно море 0:4

Голмайстори: Бурабия (63), Курьор (66), Еуженио (67), Вареа (77)

Монтана: Хр. Иванов, Й. Тодоров, Михов, Хубчев, Ас. Георгиев, Дости, Балджийски (61 Ат. Илиев), Ст. Генчев (71 Г. Ангелов), Вл. Мичев (67 Лазаров), С. Георгиев, Поплатник

Черно море: Китанов, Венков, Паланков (87 Расим), Жиньо, Кулибали, Педро Еуженио, Д. Георгиев, Стенио (79 Станчев), Бурабия, Васев (74 Вареа), Курьор

Жълти картони: Станислав Генчев, Михов (М), Паланков (ЧМ)

Съдия: Георги Кабаков