Черно море Порт Варна с трета победа в НБЛ

31-10-2015, 19:08

Черно море Порт Варна - Академик Бултекс 96:77 (фоторепортаж)

Пред собствена публика варненци победиха Академик Бултекс 99 с 96:77

Черно море Порт Варна записа трета победа в НБЛ. Пред собствена публика варненци победиха Академик Бултекс 99 с 96:77 в зала "Христо Борисов", след като водиха цял мач. Това е трета победа в първенството за "моряците", а пловдивчани са с успех и 3 поражения.

В следващия кръг баскетболистите на Спас Натов гостуват на Берое, а пловдивчани посрещат Спартак Плевен. Начело на Академик беше Йордан Иванов, след като старши-треньорът на тима Зоран Топич подаде оставка тази седмица.

Домакините поведоха още в началото на мача и през цялата първа част поддържаха малка преднина, която беше 7 точки след една част при 24-17. До почивката варненци продължиха да са по-силният отбор на терена и успяха да натрупат двуцифрен аванс, като на почивката водеха с 49-36. Равностойна трета четвърт запази сериозната преднина на Черно море, но на моменти през последния период гостите успяха да стопят част от нея и да се приближат на 7 точки. Серия от 13-2 за „моряците” обаче сложи край на спора и те спокойно доиграха последните 2-3 минути.

Най-сериозната разлика в статистиката на отборите е успеваемостта за стрелба. Варненци вкараха 7/17 тройки (41%) срещу 8/29 (27%) на съперника и имаха 53% срещу 35% успеваемост общо от игра. Те имаха предимство и в точките под коша – 40-24.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

Станислав Цонков беше най-резултатен за победителите с 23 точки, като хвана и 9 борби. 16 плюс 10 записа Станислав Славейков, 15 точки добави Никола Маравич, а 14 –Денислав Вутев.

За Академик Бошко Йовович регистрира дабъл дабъл от 27 точки и 12 борби, 16 вкара Васил Бачев, а срещу родния си клуб Васил Кьосев наниза 14 точки.