Черно море бие с 5:1 в Пловдив

30-10-2015, 16:37

Черно море вкара шест на Септември

"Моряците" наказаха Локомотив в Елитната група до 19 г.

Черно море записа убедителен успех при гостуването си в Пловдив мач от Елитната група до 19 г. "Моряците", водени от Тодор Каменов, победиха с 5:1 местния Локомотив. Два гола за варненци реализира Николай Минков, а по един добавиха Стоян Илиев, Марин Сираков и Момчил Милков.

Срещата започна силно за Черно море, като в 25-ата минута "моряците" вече водеха в резултата. Емил Илиев центрира от корнер, а Стоян Илиев отбеляза с глава за 1:0. В 47-ата минута варненци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Слави Славов, а Николай Минков бе безпощаден от бялата точка.

В 52-ата минута Момчил Милков изведе майсторски Николай Минков сам срещу вратаря, който хладнокръвно реализира за 3:0. Осем минути по-късно Емо Илиев намери Марин Сираков, който останал очи в очи със стража на домакините не сгреши. В 75-ата минута Минков проби отдясно, стига до аут линията, върна по земя топката към пеналта, където Момчил Минков я нaсoчи в мрежата на "смърфовете" за 5:0.

В последните пет минути главният рефер на двубоя отсъди две дузпи за домакините, като Павлин Евтимов успя да спаси вторият удар от бялата точка.

Така Черно море записва пета победа от началото на сезона, като до този момент има и пет загуби, и е в средата на класирането.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Александър Михайлов (55 - Марин Сираков), Стоян Илиев, Цанко Иванов, Стефан Иванов, Георги Гушлев, Светослав Павлов, Николай Богданов (46-Слави Славов), Емил Илиев, Николай Минков (88-Дениз Гюрешчи), Момчил Милков (80 - Кристиян Петков).