ДФК Делфините първи на турнир по футбол 7

24-10-2015, 21:12

Всички участници в надпреварата получиха екипи от Министерството на младежта и спорта

Отборът на ДФК Делфините спечели турнира по футбол 7, който се проведе днес в Белослав. Надпреварата, организирана от ЗС а БФС - Варна по програма на Министерство на младежта и спорта, бе за деца, родени 2005/06 година.

В състезанието участваха 8 отбора, разпределени в две групи. В група "А" сили мериха тимовете на ФК Шампион (Варна), ФК Белослав, МФК Атлетик (Провадия) и ДФК Делфините. В група "Б" пък противопостави ФК Провадия, ФК Камчиец 2015, (Старо Оряхово), МФК Тича (Долни чифлик) и ФК Спортист (Михалич).

Делфините спечелиха своята група с две победи и равенство, и се класираха за финал в турнира. В първия си мач варненци надделяха срещу ФК Шампион с 1:0, след това завършиха 2:2 с ФК Белослав и удариха с 3:1 ФК Атлетик.

Другият финалист в надпреварата стана ФК Спортист, който записа три победи в група "Б" - 1:0 срещу МФК Тича, 3:1 с Камчиец 2015 и 2:0 с ФК Провадия.

На финала ДФК Делфините не оставиха шансове на своя съперник и спечелиха с класическото 3:0.

В спора за третото място ФК Белослав победи МФК Тича с 3:1.

Всички участници в турнира получиха екипи от Министерството на младежта и спорта с цветове според тяхната клубна принадлежност, съобщиха организаторите.