България изпусна Швейцария в първия си мач от световните квалификации

24-10-2015, 15:53

Националите по футзал с две загуби срещу Молдова

Националите ни по футзал завършиха 2:2 във Финландия

Българският национален отбор по футзал стартира с равенство квалификациите за Световно първенство през 2016 г., на които домакин е Колумбия.

В първия си мач от група "F" във Финландия българите записаха 2:2 срещу Швейцария. Още във втората минута швейцарците откриха резултата, но в началото на второто полувреме Йосиф Шутев изравни. В 29-ата нашите момчета стигнаха до пълен обрат след попадение на Даниел Несторов. В заключителните минути на мача обаче Швейцария се добраха до равенството с пети полеви играч.

Така България заема второ място във временното класиране. Първи е тимът на Финландия, който вчера се наложи с 3:0 над Швейцария.

Утре в 14 часа българско време "лъвовете" играят с домакините в групата и при успех ще се класират за следващата фаза от квалификациите. Първият в нашата група ще спори за място на Световното в Колумбия с тимовете на Турция, Русия и Сърбия в Турция през декември.