Ветераните на Черно море на финал за зонален първенец след драма с дузпи

21-10-2015, 17:11

Varnautre.bg/архив

Спартак загуби в Разград, Николай Станчев с червен картон

Черно море и Дунав-Русе завършиха 3:3 в редовното време

Ветераните на Черно море се класираха за зоналния финал в държавното първенство по футбол, след като победиха Дунав с 8:7 след дузпи в Попово. След редовното време резултатът бе 3:3. В герой за варненци се превърна вратарят Неделчо Добрев-Бирата, който хвана една дузпа, а след това Емил Бояджиев-Мърдата заби победния гол от бялата точка.

Бойко Каменов изведе "моряците" напред със страхотен удар от 25 метра в 22-рата минута. След почивката русенци стигнаха до пълен обрат за 2:1, но Тодор Каменов изравни. Петър Костадинов направи 3:2 за варненци. Последва спорна дузпа за Дунав, след която стана 3:3.

При този резултат завърши редовното време и съперниците си биха дузпи, за да излъчат победителя. От Черно море вкараха Тодор Каменов, Явор Софрониев, Бойко Каменов и Калоян Филатов, а ударът на Станислав Стоянов бе спасен от вратаря. Дунавци също реализираха четири дузпи, а един техен играч би в аут. Впоследствие Неделчо Добрев парира шута на русенец, а Бояджиев бе точен за 5:4.

С общ резултат 8:7 Черно море продължи напред и ще спори с Лудзогорец за зонален първенец. Спечелилият се класира за 1/2-финалите на държавното.

В другия 1/2-финален двубой Лудогорец надигра Спартак Варна с 3:2. Така на финала на зона Варна, който ще се играе през ноември, сили ще премерят "моряците" и разградчани. Победителят от двойката ще се бори за златните медали с първенците от другите три региона на България – северозапад, югозапад и югоизток.

Съставът на Черно море: Неделчо Добрев, Митко Илиев, Пламен Панайотов, Явор Софрониев, Калоян Филатов, Стаинслав Стоянов, Петър Костадинов, Юлиян Нейчев (60-Емил Бояджиев), Бойко Каменов, Тодор Каменов, Пламен Тимнев (65-Диян Атансов).