Ветераните на Черно море отстраниха Шумен с 3:2

Варненци чакат вече следващия си съперник

Черно море елиминира Шумен с 3:2 в мач от първия кръг на държавното първенство за ветерани. Двубоят се игра на неутралния терен в Провадия, а "моряците" пътуваха до там с буса на шефа на фенклуба на Черно море Иван Михайлов.

Така варненци чакат вече следващия си съперник. В четвъртък другият варненски отбор – Спартак, също стартира надпреварата при ветераните с двубой срещу Светкавица (Търговище), който ще се играе на стадион "Локомотив".

Ветераните на Черно море решиха до голяма степен изхода на мача още до 15-ата минута, когато поведоха с 2:0.

Тодор Каменов откри резултата в 7-ата минута, след като получи перфектен пас от Енгибар Енгибаров. Малко след това Бойко Каменов простреля вратаря на Шумен и удвои.

Варненци продължиха да натискат своя съперник, но направиха няколко пропуски. Тошко Каменов веднъж през първата част и след това през второто полувреме се озова в чиста позиция, но не успя да отбележи.

В началото на второто полувреме шуменци се върнаха в мача чрез Захари Димитров, който намали на 2:1.

Десет минути преди края Даниел Калчев реши всичко за Черно море, вкарвайки за 3:1.

Окончателното 3:2 фиксира Михаил Георгиев, засичайки центриране от корнер.