Черно море с равенство 3:3 в Русе

10-10-2015, 18:28

"Моряците" отстъпваха с 0:3, но успяха да стигнат до равенство срещу втородивизонния тим

Отборът на Черно море завъртя зрелищно реми 3:3 с Дунав (Русе) в контрола, играна пред близо 1000 зрители на Градския стадион в Русе. Любопитното е, че отбора от Б група поведе с 3:0, но в края на мача "моряците" стигнаха до равенството.

Резултатът бе открит в 19-ата минута от бившия играч на Черно море Мирослав Будинов, като при 1:0 завърши първото полувреме. Впоследствие русенци направиха аванса си класически с голове на Йордан Димитров и Диян Димов. Възпитаниците на Никола Спасов обаче се хвърлиха на щурм в края. В 76-ата минута 18-годишният Валентин Йосков бе изведен сам срещу вратаря и върна един гол. Десет минути по-късно се разписа и Педро Еуженио с бомбен шут, а крайния резултат бе оформен от Йосков в 90-ата минута.

Неофициален дебют за Черно море направи хърватският бранител Анте Сарич, който кара проби на „Тича“.

Съставът на Черно море: Николов, Еуженио, Венков, Сарич, Стенио, Паланков, Бурабия, Д. Георгиев, Бижев, Васев, Райков (Дюлгеров, Вареа, Ж. Петков, Минков, Костадинов, Неделчев, Йосков, Расим, Станчев, Траянов)