Черно море бие с 6:1 на старта на Елитната до 15 години

12-09-2015, 16:20

© Varnautre.bg | архив

ВарнаУтре

И школата на Черно море с престижна победа в Румъния

По два гола реализираха Мартин Минчев и Тугай Неджети, а Иван Жечков и Ангел Игнатов добавиха по един

Родените през 2001 година таланти на Черно море стартираха участието си в Североизточната зона от първенството на Елитната група до 15 години с убедителна победа.

Младите "моряци" разгромиха с 6:1 връстниците си от Добруджа на стадиона под Аспаруховия мост. Иван Жечков изведе домакините напред в 20-ата минута, но последва отпускане в техните редици и се стигна до изравняване. След почивката "моряците" излязоха коренно преобразени и довършиха съперника с 5 безответни попадения. По два пъти се разписаха капитана Мартин Минчев и Тугай Неджет, а веднъж и Ангел Игнатов.

Следващата събота Черно море гостува на Дунав в Русе в среща от 2-ия кръг на шампионата.

Съставът на Черно море 15: Николай Стоянов (36-Иван Дичевски), Филип Иванов, Ангел Игнатов, Дамян Дамянов (60-Даниел Стоянов), Павел Георгиев (55-Мердин Адем),Християн Фоти (60-Ерих Шабан),Кристиян Парашкевов (12-Тугай Неджет), Велислав Василев (36-Ивелин Кузманов), Николай Караиванов, Иван Жечков, Мартин Минчев.