Спартак Варна започна с драматична победа в "А" окръжна група

Фен донесе успеха на "соколите" в продълженията

Възроденият отбор на ФК Спартак Варна започна с драматична победа участието си в "А" областна група, четвъртото ниво на родния футбол. "Соколите" надиграха с 2:1 Ботев Брестак. Те получиха мощна подкрепа от своите привърженици, като срещата на стадион "Локомотив" изгледаха близо 1000 зрители.

Гостите от Брестак действаха дефанзивно, а спартаклии от самото начало търсеха настойчиво гола. В първите минути те бяха близо до попадение, но гредата помогна на вратаря на Ботев. Последваха по-спокойни минути, преди Спартак да открие резултата в 31-ата минута. Централният нападател Ивайло Димитров бе изведен сам срещу вратаря и пусна топката покрай него в мрежата.

След почивката темпото на игра падна като една от причините за това бе и горещото време. В 68-ата минута Ботев стигна до равенството след грешка на защитника на Спартак Стойчо Попчев. Топката бе пресечена от нападателя на гостите Драгомир Иванов, който след това необезпокоявано реализира. Все пак в последната минута възпитаниците на Димитър Пантев стигнаха до трите точки. След меле в наказателното поле най-съобразителен се оказа Марин Русев, който оформи крайния резултат.