04-09-2015, 20:50

© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

Победата на Черно море в Румъния в снимки

Моряците биха с 2:0 в контролата в Румъния

Отборът на Черно море записа победа с 2:0 при гостуването си на Виторул в контрола, изиграна в Румъния. Резултатът откри Вареа в края на първото полувреме, а в последните минути на срещата Богдан Атанасов оформи крайното 2:0.

В 15-ата минута след неумело изчистване на топката от младия Илиян Неделчев, тя попадна в краката на Аурелиан Читу. Той стреля от точката на дузпата покрай гредата. Секундипо-късно варненци също се разминаха на косъм с откриването на резултата. Жиньо стреля с глава, при центриране от фаул, но топката срещна напречната греда на Виторул. Последваха минути с добро темпо на игра, но голови положения липсваха.

Раздвижването дойде в края на полувремето, когато първо 16-годишният Янис Хаджи, син на Георге Хаджи, изведе Читу сам срещу Александър Чанович. Стражът на Черно море обаче изби в корнер. След това късметът си опита и румънския национал Банел Николита, който стреля от въздуха, но подобаващата намеса на Чановия отново спаси положението.

В 44-ата минута Курьор и Венков разиграха отлично по левия фланг, капитанът на варненци напредна и сервира топката в малкото наказателно поле на Хуан Вареа, а аржентинецът прати топката в мрежата.

След почивката надмощието на Виторул се засили. Най-добрата ситуация за моряците през втората част дойде в 81-ата минута, когато Живко Петков бе изведен зад гърба на защитата, но от границата на наказателното поле стреля в обсега на вратаря.

В последните минути Марк Клок проби отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира по земя към задна греда, където Богдан Атанасов реализира за 2:0."

Виторул – Черно море 0:2

Голмайстори: Вареа (44), Б. Атанасов (89)

Виторул: Бузбучи, Боли, Мишеларичу, Митреа, Чиупе, Филип, Аким, Аганович, Николита, Читу, Гавра (Албут, Хаджи, Бензар, Мунтяну, Ганеа, Касап, Марин, Неделчу)

Черно море: Чанович, Кулибали, Паланков, Жиньо, Венков, Георгиев, Буркхард, Курьор, Расим, Неделчев, Вареа (Траянов, Костадинов, Клок, Васев, Райков, Бижев, Ж. Петков, Атанасов)

Жълти картони: Марин (В); Расим, Георгиев (Ч)