Спартак Варна падна с 1:5 в Девня

02-09-2015, 19:42

© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

Иво Димитров бележи за варненци

Отборът на Спартак Варна записа тежка загуба в контролна среща, играна в Повелянов. Новосформираният клуб, който в неделя започва участие в "А" окръжна група, отстъпи с 1:5 на третодивизионния Химик (Девня) в контролна среща.

Варненци поведоха в резултата с 1:0 чрез Иво Димитров, но до почивката тимът от Девня успя да доведе нещата до 1:2. През втората част бе оформен и крайният резултат 1:5. Два гола за девненци реализира Тони Атанасов, а по един добавиха Никола Василев, Георги Глушков и Диян Кателиев.

"Доволен съм от показаното от момчетата. До 32-рата минута водехме в резултата. В 25-ата Данчо Пенев напусна контузен, а Иво Димитров доигра мача на куц крак, тъй като бяхме с група от едва 12 човека", каза пред varnautre.bg треньорът на Спартак Варна Димитър Пантев.

"Спартак не са лош отбор. Събрали са опитни футболисти, играли във "В" група. Но си личи, че нямат тренировки. Бързо отпаднаха физически", сподели наставникът на Девня Николай Кателиев.

Съставът на ФК Спартак: Пламен Стойчев, Стойчо Попчев, Николай Иванов, Йордан Янев, Иван Иванов, Йордан Пенев, Иван Добрев, Даниел Димов, Кристиян Славов, Александър Степич, Ивайло Димитров.