Черно море с първа загуба в Елитната до 17 години

01-09-2015, 20:08

© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

"Моряците" отстъпиха с 1:2 на Дунав в Русе

Първа загуба в Елитната група до 17 години записаха юношите младша възраст на Черно море. "Моряците", водени от Георги Попов, отстъпиха с 1:2 на Дунав (Русе), в мач от втория кръг на шампионата.

Двата гола за домакините реализира през първото полувреме нападателят Мерт Хасан. Любопитно е, че той е внук на легендарния нападател на русенския клуб от 80-те години Ешреф Сюлейманов - Шери. В първия кръг русенци бяха изгубили безславно от Септември с 0:6 в София.

"Изненадахме ги, а и те малко ни подцениха. Доволен съм от всички мои момчета", заяви треньорът на Дунав Емил Иванов.

"Моряците" играха по-добре след почивката, когато създадоха няколко положения за гол, но успяха да реализират само едно, чрез Добромир Добрев.

Георги Попов пък не скри разочарованието си от поражението. Той обясни неочаквания резултат с липса на концентрация и подценяване на съперника. Той се надява неговите момчета да се реваншират тази събота от 17 ч. срещу Берое на стадиона под Аспаруховия мост.

Румен Касабов беше принудително заменен през първата част. Той получи тежка контузия в коляното.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Виктор Христов, Кристиян Арсовски (41 - Никола Кънчев), Добромир Добрев, Емил Янчев, Румен Касабов (35 - Кирил Радев), Мартин Станков (65 - Дениел Димов), Георги Георгиев, Венцислав Анастасов (41 - Ивелин Маджаров), Данаил Димов.