Черно море взе точка в Стара Загора

"Моряците" завършиха 1:1 при гостуването си на Берое

Черно море стигна до равенство при гостуването си в Стара Загора на Берое. "Моряците" завършиха 1:1 срещу "заралии" в последния мач от 5-ия кръг на "А" група. Атанас Зехиров откри резултата през първата част, а Живко Петков изравни през второто полувреме.

Наставникът на Черно море Никола Спасов отново заложи на схема с четирима в защита. За разлика от мача за Суперкупата специалистът направи две промени. На мястото на Андреас Васев срещата започна Симеон Райков, а мястото в стартовите 11 на контузения Траян Траянов зае Жиньо, който си партнираше с Мамуту Кулибали в центъра на отбраната.

Началото на двубоя предложи напълно равностойна и очаквана игра от двата тима. Чак в 20-ата минута домакините организираха първа по-опасна атака, в чийто край Стивън Петков подаде с глава към Георги Божилов, но ударът на бившия играч на "моряците" премина покрай гредата. В 32-ата минута старозагорци стигнаха до гол на Жуниор Мапуку, който обаче не бе зачетен заради засада на асистиралия му Петков. Повторенията обаче показаха, че крилото бе в чиста позиция и отсъждането на страничния рефер не бе коректно.

В 39-ата минута Черно море създаде най-опасната си атака. Курьор проби отляво и центрира, Макенджиев боксира. Топката премина през няколко футболиста на варненци, като Мишо Венков на задна греда отправи удар, но не намери целта. В 42-ата минута Атанас Захиров препарира Георги Китанов от заучен пряксвободен удар. Том чукна към Зeхиров, който с топовен удар под гредата откри резултата - 1:0.

Второто полувреме започна с две добри възможности за Черно море. В 51-ата минута Матиас Курьор отправи опасен удар с обръщане, но топката премина на сантиметри от страничната греда. Минута по-късно отново Курьор бе изведен на добре позиция от Живко Петков, националът от Мартиника шутира веднага, но стражът на домакините със сетни усилия отклонява топката в гредата. В 54-ата Делев бе изведен от Милисавлевич в пеналта, но Мамуту Кулибали успя да гърдира нападателя и Китанов успя да се намеси решително. Веднага след това в лагера на Черно море имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Курьор, който бе избутан в гръб от Зeхиров точно преди да овладее топката в малкия пеналт.

Логичното се случи в 62-ата минута и Черно море успя да изравни резултата. Андреас Васев проби отдясно премина през Макенджиев, който не успя добре да се намеси и подаде към Живко Петков, който реализира за 1:1. В 66-ата минута Курьор бе изведен на добра позиция, но стреля в аут. Минута по-късно Божилов центрира към Спас Делев, който с глава не успя да намери целта.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК!

В 76-ата минута Милисавлевич центрира от корнер, Китанов боксира, топката попадна в Милисавлевич, който стреля силно от наказателното поле, но топката бе избита от голлинията от Жиньо. В 86-ата минута Атанас Зехиров стреля по диагонала, но Китанов успя да се намеси и спаси вратата си от нов гол.