Черно море не успя да вземе точки на Лудогорец

"Моряците" отстъпиха с 2:3 у дома

Отборът на Черно море не успя да отмъкне точки при домакинството си на Лудогорец, в мач от втория кръг на "А" група, който се игра на "Тича". "Моряците" отсъпиха с 2:3 пред собствена публика. Головете за Лудогорец реализираха Марселиньо (6, 89) и Вандерсон (64) , а за Черно море - Стенио (74), който вкара със страхотна странична ножица и Курьор в 95-ата минута.

Първата част мина под диктовката на разградчани. В първите минути "моряците" взеха инициативата, но възпитаниците на Бруно Рибейро бързо наложиха волята си и обърнаха нещата в своя полза. В 6-ата минута разградчани успяха да певедат в резултата чрез Марселиньо. Светослав Дяков изведе бразилеца зад отбраната на домакините и за халфа не бе проблем да реализира сам срещу Георги Китанов.

В 15-ата минута Лудогорец бе на крачка от втори гол. Александър Василев центрира прецизно към Вирджил Мисиджан, който засече топката от въздуха и я насочи към вратата. За късмет на домакините кълбото срещна крака на бранител и излезе в корнер.

В 36-ата минута Михаил Венков отправи топовен изстрел отдалеч, но топката профуча на сантиметри от страничния стълб.

Пет минути по-късно Марселиньо пропусна идеална възможност да увеличи преднината на българския шампион, пропускайки сам срещу вратаря.

В 55-ата минута Мисиджан се откъсваше сам срещу вратаря и затова бе съборен от Стефан Станчев. Главният съдия Георги Йорданов прецени, че бранителят не заслужава червен картон и го "оцвети" в жълто. Решението му вбеси футболистите на Лудогорец, които му потърсиха сметка. След това двата тима си заформиха леко меле, което доведе до два жълти картона.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК!

В 63-ата минута "орлите" си осигуриха комфортна преднина. Марселиньо намери триково Сисиньо, който напредна отдясно и сервира кълбото на Вандерсон, който на празна врата опъна мрежата. 10 минути по-късно Стенио реализира рядко красив гол, който вдигна публиката на стадион "Тича" на крака. Халфът на Черно море засече със страхотна странична ножица центриране на Симеон Райков и заби топката в мрежата на Владислав Стоянов за 2:1. В 89-ата минута Марселиньо покачи на 3:1, а в последната минута на продълженията Курьор оформи крайното 3:2.

Така Лудогорец записа първи три точки от новия сезон докато "моряците" остават само с един пункт след равенството с Пирин в първия кръг.

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов, 4 Михаил Венков, 15 Траян Траянов, 23 Жиньо /46-Тодор Паланков/, 5 Стефан Станчев, 3 Даниел Георгиев, 8 Стенио, 21 Мехди Бурабия, 19 Матиа Курьор, 77 Андреас Васев /70-Симеон Райков/, 11 Живко Петков /65 - Вилиян Бижев/ /Резерви: 40 Александър Чанович, 23 Мамуту Кулибали, 84 Тодор Паланков, 7 Бекир Расим, 10 Марк Клок, 13 Симеон Райков, 20 Вилиян Бижев/ Старши треньор Никола Спасов

ЛУДОГОРЕЦ: 21 Владислав Стоянов, 19 Йордан Минев, 27 Козмин Моци, 55 Георги Терзиев, 4 Сисиньо, 8 Лукас Саша, 18 Светослав Дяков, 84 Марселиньо, 93 Върджил Мисиджан /82-Джоди Лукоки/, 11 Кишада /63 - Абел Анисе/, 19 Александър Василев /46-Вандерсон/ /Резерви: 26 Милан Борян, 16 Браян Ангуло, 15 Александър Александров, 88 Вандерсон, 12 Абел Анисе, 30 Андрей Препелица, 92 Джоди Лукоки/ Старши треньор Бруно Рибейро.