Черно море приключи участието си в Европа безславно

23-07-2015, 19:49

Ивайло Борисов

"Моряците" разгромени в Минск

Черно море отпадна от Лига Европа. "Моряците" допуснаха поражение с 0:4 при гостуването си на Динамо в Минск в реванша от европейският клубен турнир. Така с общ резултат 1:5 (1:1 в първия мач) участието на варненци в Европа приключи безславно. "Моряците" имаха своите шансове, въпреки че играха с човек по-малко 45 минути, но така и не успяха да се възползват от тях. Иначе тимът от Минск владееше инициативата през по-голямата част на срещата и заслужено продължават напред.

Треньорът на Черно море Никола Спасов стартира мача със същия състав, както в първия двубой в Разград. На вратата започна Чанович, в дясно бе Стефан Станчев, в центъра си партнираха Тодор Паланков и Мамуту Кулибали, а в ляво капитанът Михаил Венков. Пред тях в средата на терена оперираха Марк Клок, Марчин Буркхард и Мехди Бурабия. Последните двама имаха по-офанзивни функции. Атаката пък бе водена от Вилян Бижев, а по крилата атакуваха Матиас Курьор и Симеон Райков.

Домакините от Минск започнаха силно срещата и още в 4-ата минута създадоха първата опасност пред вратата на Черно море. В 4-ата минута топовен изстрел на Роман Бегунов от наказателното поле срещна напречната греда, като преди това топката се отклони от тялото на Кулибали. Последваха нови три опасности пред Чанович, които обаче бяха спасени от сръбския страж на "моряците". В 37-ата минута Симеон Райков стреля от разстояние, топката коварно тупна пред Гутор, но стражът успя да отрази в корнер. В 41-вата минута домакините успяха да открият резултата. Коритко изпълни отлично пряксвободен удар отдясно на Чанович. С директен обстрел футболистът на Динамо изпрати топката покрай близката греда, пред погледа на Чанович, който не се намеси по най-добрия начин за 1:0. В 45-ата минута Тодор Паланков получи втори жълт картон, респективно червен, заради фаул срещу Расадкин, който се откъсваше сам срещу вратаря на Черно море.

На почивката Никола Спасов направи две смени. В игра се появиха Дани Георгиев и Стенио. Те заеха местата на Марк Клок и Марчин Буркхард. Втората част започна отлично за Черно море. В 48-ата минута Бурабия изведе Матиас Курьор сам срещу Гутор, но националът на Мартиника стреля точно във вратаря на домакините. Две минути по-късно Коритко бе оставен сам в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В 58-ата минута Адамович взриви и малкото публика на стадион "Трактор", след като шутира от 30 метра, и прати топката точно под сглобката - 2:0. Попадението окрили домакините, които създаваха положение след положение пред вратата на Чанович. "Моряците" пък разчитаха на контраатаки, които така и не успяваха да развият докрай. В 85-ата минута Матиас не успя да намери Райков в наказателното поле, а при последвалата атака Фатош Бечирай реализира за 3:0. Малко след това отново той оформи и крайното 4:0.

ДИНАМО (МИНСК) - ЧЕРНО МОРЕ 4:0

1:0 Корутко 41

2:0 Адамович 58

3:0 Бечирай 86

4:0 Бечирай 90

ДИНАМО (МИНСК): 30. Гутор, 3. Витус, 6. Политевич, 17. Бангура, 22. Бегунов, 32. Ел Монир (60-Неакша), 10. Корутко, 18. Корзун, 8.

Расадкин, 88. Адамович (63 - Биков), 21. Бечирай

ЧЕРНО МОРЕ: 40. Чанович, 4. Венков, 5. Станчев, 6. Кулибали, 10. Клок (46-Георгиев), 18. Буркхард (46-Стенио), 21. Бурабия, 84.

Паланков, 13. Райков, 19. Курьор, 20. Бижев (65-Васев)

Жълти картони: Бегунов, Корутко, Бечерай, Корзун (Динамо); Паланков, Бижев (Черно море)