България с чиста победа над Куба във Варна

В обновената зала "Конгресна" "лъвовете" се наложиха с 3:0 (25:23, 25:16, 26:24)

Националният отбор на България по волейбол записа чиста победа срещу Куба в мач от група "С" на втора дивизия на Световната лига. В обновената зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна "лъвовете" се наложиха с 3:0 (25:23, 25:16, 26:24). За България срещата започнаха Андрей Жеков, Тодор Скримов, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

Домакините започнаха добре срещата и на два пъти успяваха да поведат с 2 точки преднина. След 6:4 в полза на родните национали кубинците се възползваха от грешки в българския отбор и реализираха 3 поредни точки и поведоха с 7:6. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за гостите. След прекъсването нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред, а резултатът бе изравняван 7 пъти. При второто прекъсване Куба водеше с 16:14. След техническото прекъсване домакините отбелязаха 3 поредни точки и поведоха в резултата. Гостите изравниха 19:19, но българите успяха да затворят гейма с 25:23.

В началото на втората част играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван 6 пъти до първото техническо прекъсване, което бе при резултат 8:7 за домакините. След прекъсването българите успяха на два пъти да поведат с 4 точки в резултата, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10 за България. До края на втория гейм, най-вече заради отличната си блокада, домакините нямаха проблеми и взеха частта с 25:16.

В началото на третата част кубинците показаха по-добра игра и поведоха набързо с 3:0. При първото техническо прекъсване гостите водеха с 8:4. Домакините успяха да изравнят при 11:11, а при второто прекъсване вече водеха с 16:14. След прекъсването резултатът бе изравняван 4 пъти, последно при 19:19, след което гостите поведоха с 2 точки. Домакините изравниха при 22:22, последваха нови две равенства, но след неуспешна атака на кубинците българите взеха гейма с 26:24 и съответно мача с 3:0 гейма. Вторият мач между двата отбора във Варна е утре.