Черно море удари Дунав (Русе) в първата си контрола

"Моряците" се наложиха с 4:2 срещу новака в "Б" група

Отборът на Черно море победи записа победа в първата си контрола от лятната подготовка. "Моряците" удариха новака в "Б" група Дунав (Русе) с 4:2 на стадион "Младост" във Варна.

Симеон Райков изведе "моряците" напред в резултата в 10-ата минута, след като засече от въздуха топката след центриране на Бурабия. В 13-ата отново той бе точен за 2:0. Техничният футболист със силен ляв крак получи топката пред наказателното поле и от движение е заби в мрежата за 2:0.

В 23-ата минута новото попълнение Мехди Бурабия с прецизен удар от границата на наказателното поле реализира за 3:0. В 42-ата минута изведен сам срещу вратаря Атанас Атанасов намали на 3:1.

В 64-ата минута варненци хванаха съперника на контраатака, веднага след корнер за Дунав. Курьор проби мощно през центъра, изведе Живко Петков на добра позиция и последният реализира четвъртия гол за "моряците". В 89-ата Деан Ложев оформи крайното 4:2

Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Живко Атанасов (60-Александру Якоб), Мишо Венков (46-Карадачки), Тодор Паланков (46-Вареа), Стенио (60-Дани Георгиев), Марчин Буркхард, Мехди Бурабия, Симеон Райков, Матиас Курьор, Бакари (60-Живко Петков).

Дунав (Русе): Луков, М.Петков, Милчев, Атанас Атанасов, Димов, Раденцов, Николай Колев, Ненов, Чакъров, Будинов, Петър Патев