Черно море отпадна от държавното след 2:2 с Ботев у дома

25-06-2015, 14:11

Черно море - Ботев (Пд) 2:2 (фоторепортаж)

Валентин Йосков реализира ефектен гол със задна ножица

Отборът на Черно море старша възраст отпаднаха от републиканското първенство след 2:2 във втория мач с Ботев (Пд) под Аспаруховия мост. "Моряците" не успяха да направят трети пореден обрат в надпреварата, след като преодоляха изоставането си от три и два гола срещу Берое и Лудогорец в предишните кръгове. В първия мач в Пловдив варненци отстъпиха с 2:0.

Гостите откриха резултата с ефектно попадение на Емил Камберов в 15-ата минута. До този момент варненци не бяха допускали гол у дома на държавното. В 38-ата минута Черно море изравни чрез Кристиян Пешков от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валентин Йосков.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

След почивката играчите на Тодор Каменов тръгнаха напред с мисъл за всичко или нищо. В 68-ата Йосков отбеляза със задна ножица при върната топка след ъглов удар. Голът даде попътен вятър на домакините, които притиснаха сериозно "жълто-черните". Илиян Неделчев пропусна от чиста позиция, а в още няколко ситуации трети гол висеше на косъм. Три минути преди края Виктор Пенчев сложи край на спора - 2:2.

След срещата варненци получиха бронзови медали за участието си в първенството. Те бяха връчени от ЗС на БФС, като освен отличията за състава на Тодор Каменов имаше и флагче за 3-ото място.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Александър Йовчев, Стефан Иванов (85 – Слави Славов), Илиян Неделчев, Александър Попов (75 – Цанко Иванов), Емил Илиев (40 – Николай Минков), Даниел Димитров (88 – Светослав Павлов), Кристиян Пешков, Валентин Йосков.