Курьор е спортист на Варна за май

Черно море пък е отбор №1 за месеца

Футболистът на Черно море Матиас Курьор бе избран за спортист на Варна за месец май. В традиционната анкета на спортните журналисти екзекуторът на Левски, които донесе купата във Варна с гол в продълженията на финала със "сините", бе награден с приза на церемония в Община Варна.

Отбор на месеца стана тимът на Черно море. За първи път в клубната история на "моряците" те спечелиха Купата на България. Това е нов момент в историята на "зелено-белия" тим и спечелен приз след повече от 70 години.

Спортист №1 на спортно училище "Георги Бенковски" за месеца стана състезателката по художествена гимнастика Мадлен Сергеева. Тя спечели бронзов медал с ансамбъла-девойки от европейското първенство в Минск.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

Спортистът на варненското спортно училище вече няма да се определя от спортните журналисти, а от ръководството на училището и настоятелството.

Победител в онлайн анкетата пък стана кикбоксьорът Али Юзеир. Юзеир спечели златен медал на К1 от Държавното първенство за юноши младша, в категория 71 кг.

Този месец бяха връчени допълнителни награди, по решение на Община Варна.